Toplam 10 blog | 1. Sayfa
Marka Adının Belirlenmesi
21.09.2019
Firmalar öncelikli olarak, ön plana çıkarmayı düşündükleri ve üzerinde stratejiler
uygulayıp geliştirmek istedikleri markaları ile ilgili çeşitli kararlar almak
zorundadırlar. Bu kararlar en basit bir şekilde ilgili markanın adının ve görsel ifade
tarzının (logo) belirlenmesi ile ilgilidir.
Kurumsal Kimlik Nedir?
15.09.2019
Kurumsal kimlik, kurumun kendini görsel öğelerle somutlaştırarak topluma tanıtması, imaj oluşturması açısından ve markalaşma için önemli bir kavramdır.
Logo Nedir ? Kurumsal Logo
15.09.2019
“Logo en sade haliyle bir işletmeyi diğer işletmelerden ayıran markayı, harf, simge (görsel veya çizim) veya her ikisinin birden kullanıldığı özgün çizimlere denir.”
SEO Nedir, Nasıl Yapılır ?
15.09.2019
"SEO" (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.
Domain Nedir?
08.09.2019
Uluslararası domainler: ABD’den ICAAN konsorsiyumuna kayıtlı firmalardan alınır. Bu domainler de ilk başvuran alır kuralı geçerlidir. Örn: .com alan adı uzantısı olanlar.
.com nedir ? ve önemi
08.09.2019
Uzun adı ' commercial ' olan com uzantısının anlamı ' ticari ' demektir. Genel olarak adından da anlaşabildiği üzere daha çok ticari işler için kullanılmaktadır. Ticari kuruluşların tümünün kullandığı bu uzantı sayesinde hizmet veren ya da ürün satan siteler internet üzerinden müşterilerine en hızlı ulaşma imkanı bulmaktadır.
SSL Ne Demek
07.09.2019
Bir web sitesinin adresinin https:// ile başlaması, tarayıcıda kilit simgesi gösterilmesi o sitenin SSL teknolojisi kullandığını gösterir.
Marka Nedir
07.09.2019
Marka, bir çok yerde geçen bilenen en yaygın tanımıyla işletmenizin mal ve hizmetlerini diğer işletmelerin mal ve hizmetlerinden ayıran işaretlere marka denir.
Marka İsimleri Bulma
07.09.2019
Markalaşmanın ilk ve önemli adımlarından biri isimlerinin nasıl bulunacağıdır ve ticari bir varlık üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek hiç kolay değildir
Marka Yaratmanın Zorlukları
07.09.2019
Türkiye gelişmekte olan bir ülke. İşvereninden işçisine kadar herkes kendine göre iyi niyetle, iyi bir şeyler yapmak, başarmak, iyi paralar kazanmak istiyor, yatırımcılar küçümsenmeyecek ölçüde büyük paralar harcıyor ama çoğu zaman harcadıklarının karşılığını bir türlü alamıyorlar.
BLOG ARA
BLOG KATEGORİLERİ
POPÜLER BLOGLAR